top of page

Krásy

doprovázejí vlastní písničky i světové evergreeny mistrovskými stepařskými čísly. Někdy step přímo nahrazuje bicí, jindy obohacujeme hudbu tancem až čtyř stepařů. Náš bubeník Marek je mistrem světa v Tap Dance a ani ostatní kluci z kapely nezůstávají pozadu. "Šlape nám to krásně!" Žánrově lze kapelu zařadit do oblasti folku, frontmanka Eva skládá milé písně ze života, které vás snadno přinutí, abyste si s Krásami také začali podupávat do rytmu.

Vedle pořádání svých koncertů vyhledáváme společenské akce, jako jsou festivaly, městské slavnosti, oslavy, svatby, plesy a firemní večírky. 

Krásky a krasavci

Eva Čadová

Eva Čadová

zpěv,
autorka písní,
manažerka kapely
U nás se vždy tleskalo na druhou a to mi zůstalo. Spirituály, jazz, blues, ale taky chansony nebo cikánské melodie, to je moje. Vystudovala jsem muzikologii a hudební management. Teď mě baví skládat písničky, mít kapelu a zpívat pro lidi.
Anna Matoušková

Anna Matoušková

příčná a zobcová flétna, druhé hlasy,
autorka písní
Aničku nyní na našich koncertech neuvidíte, protože se stará o novorozeného syna. Časem se k nám ale vrátí, však stále zpíváme i některé z jejich textů a hrajeme její sólička. 
Zde si o ni můžete něco přečíst:
Z Pražské konzervatoře přes ulici na fildu to bylo kousek a byl to i kousek mého života. Zahrála jsem si v pár uskupeních klasické hudby, ovšem největší výzvou a zároveň radostí je vlastní tvorba, ať už textů, nebo muziky.
Jan Kudláček

Jan Kudláček

klávesy, druhé hlasy,
step, autor aranží,
zvučení 
a mix nahrávek
Řekl bych, že hudba mě baví po všech stránkách. Přes 15 let vedu vlastní kapelu, vystudoval jsem obor skladba na Ježkárně, závodně stepuju a na ČVUT jsem se naučil zvučit. Překvapivě dnes pracuju jako neurovědec, což ovšem zcela zapadá do mého životního postoje, prostě chci věcem přijít na kloub. Jsem trochu blázen, který se klidně 20 minut hádá se zbytkem kapely kvůli jednomu akordu. 
Marek Chytra

Marek Chytra

bicí, step,
kytara
Silný vztah k hudbě mám už od mala. Nejvíce v hudbě prožívám rytmus, který rád vyjadřuji ať už hudebním nástrojem –⁠ na bicí soupravu, perkuse či kytaru, tak i tancem –⁠ stepem. Rád překračuji své hranice a snažím se neustále zlepšovat.
Jiří Vašák

Jiří Vašák
 

 kytara, step
Tomáš Lorenc

Tomáš Lorenc

violoncello, step
zpracování fotek
a videí
Kytara, bicí, zpěv, step. Toto jsou obory, které se celoživotně snažím ovládnout. Baví mě jejich vzájemná kombinace a netradičnost, zároveň však nedám dopustit na pravidlo KISS – keep it simple, stupid. U kytary je to Tommy Emmanuel a jeho finger-picking, u bicích a stepu skupina Stomp a u zpěvu Franta Černý z Čechomoru. 
Ti všichni mi ukázali, že kytara není jen kytarou, bicí nejsou jen soupravou a zpěv není jen o vydávání zvuku. Právě v jejich unikátním pojetí a barvě tónu je přidaná hodnota. Když se k tomu všemu přidá ještě inspirace krajinou (u mě to je nejčastěji Island) a vyjádření emoce skrz ni, nutí vás to hrát, bubnovat, zpívat a tančit dál.
Hudba a tanec, tyto dvě věci mě provázejí celý život. Vyžívám se v objevování, naplňuje mě harmonie.
V současnosti podléhám zpěvu a violoncellu. Hledám nové možnosti sloučení hudby a pohybu. Nejvíce šťasten však jsem, když cítím propojení s ostatními.
  • SoundCloud sociální Icon
  • Youtube
  • Facebook Sociální Icon
  • Instagram

Eva Čadová - manažerka kapely

Tel: 739 624 674

 

e-mail: krasykapela@gmail.com

bottom of page